Premier League

Klubet angleze caktojnë datën për të rifilluar, pritet vetëm miratimi i Federatës

Ditën e djeshme në kampionatin anglez rinisën stërvitjet me grupe të plota, duke u lejuar edhe kontaktet fizike, ndërsa tashmë drejtuesit e klubeve kanë vendosur në një mbledhje të Ligës që të përcaktojnë edhe datën e rinisjes së kampionatit.

Kështu sipas mediave angleze është vendosur që gjithçka të rifillojë më datën 17 qershor me ndeshjet e prapambetura Manchester City-Arsenal dhe Aston Villa-Sheffield United, ndërsa më pas me kalendarin normal, duke nisur nga fundjava e 20 dhe 21 qershorit.

Vendimi tani pritet të marrë miratimin final edhe të Federatës Angleze, para se të bëhet zyrtar, ndërsa trajnerët, përgatitësit dhe futbollistët duhet të “vënë këmbën te gazi” për të arritur sa më shpejt formën më të mirë, duke qenë se pas vetëm 3 javësh do të duhet të zbresin në fushë për ndeshje të vërteta.

Rezultatet pozitive nga tamponët dhe eksperienca e Bundesligës duket se kanë bindur anglezët të vendosin për rikthimin në fushë, ndërsa në mbledhjen e Ligës është vendosur që kampionati të mbyllet brenda datës 2 gusht, sipas direktivave të UEFA-s.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency