Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Klubet e mëdha trokasin në dyert e Fiores, “luftë” për mesfushorin maroken

Maroku ishte padyshim surpriza më e bukur e Botërorit të Katarit, duke bërë paraqitje fantastike, të cilat e renditën të katërtën e botës, rezultat ky historik për një komb afrikan.

Një nga futbollistët më të spikatur të marokenëve ishte mesfushori Sofyan Amrabat dhe pikërisht falë paraqitjes së tij, në dyert e Fiorentinës kanë trokitur shumë klube të mëdha.

Liverpool, Paris Saint Germain, Barcelona dhe Atletico Madrid janë treguar të gatshme të paguajnë për kartonin e mesfushorit 26-vjeçar, i cili në Katar konfirmoi se është gati të luajë në nivele më të larta.

Fiorentina “fërkon duart”, pasi synon të arkëtojë të paktën 40 milionë euro nga kartoni i mesfushorit, teksa ankandi mund të rritë edhe më shumë çmimin.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...