Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Klubet e Serie A në garë për Brojën, pas Milan-it edhe Juventus në “Signal Iduna Park” për shqiptarin

Jo vetëm Mario Mitaj në qendër të vëmendjes së Juventus-it këtë merkato është edhe një tjetër shqiptar, bëhet fjalë për sulmuesin Armando Broja.

Mediet italiane raportuan se drejtori sportiv i “bardhezinjve” Cristiano Giuntoli do të jetë këtë të shtunë në “Signal Iduna Park”, ku do të luhet ndeshja e EURO 2024 mes Italisë dhe Shqipërisë, jo vetëm për të parë mbrojtësin Mario Mitaj, por edhe për Brojën.

Lexo edhe:

Broja është diskutuar shumë së fundmi nga mediet italiane, pasi pëlqehet shumë nga Milan-i me “Djallin” që i ka dërguar përfaqësuesit e tij tashmë në Dortmund, për ta ndjekur sulmuesin “kuqezi” nga afër.

Juventus synon që ta afrojë Brojën në formë huazimi dhe nëse do të bindet në ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, “Zonja e Vjetër” pritet të kontaktojë menjëherë Chelsea-n për të nisur me negociatat.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...