Kategoria Superiore

Klubet e Superligës zbresin në fushë për të lexuar deklaratën e bojkotit

Kategoria Superiore duhej të vijonte sot me ndeshjet e javës së dytë të sezonit të ri, por topi është ndalur prej disa ditësh dhe kampionati ende nuk ka startuar, pasi Liga Profesioniste i ka dërguar një listë me 4 kërkesa qeverisë shqiptare dhe pret plotësimin e tyre.

Në rrethana të tilla, sot është vendosur që të gjithë skuadrat të zbresin në fushë në orën 16:00, ashtu siç e parashikonte edhe kalendari i javës së dytë, megjithatë këtë herë jo për të luajtur futboll, por për të protestuar

Liga ka konfirmuar se gjithçka do të përngjajë me organizimin e ndeshjes, ku skuadrat do të udhëtojnë sipas kalendarit të përcaktuar dhe do të zbresin në fushë, teksa kapitenët do të lexojnë edhe nga një deklaratë që konfirmon bojkotin.

E ndërkohë që futbolli është ndalur, zgjidhja për situatën e krijuar nuk duket ende në horizont, pasi Liga e Profesioniste këmbëngul në plotësimin e 4 kërkesave dhe pranon të ulet në tryezë për bisedime vetëm me qeverinë shqiptare.

Kjo e fundit ka autorizuar një grup pune të kryesuar nga deputeti Fidel Ylli, por kërkesat e tij për negociata janë refuzuar deri tani nga Liga. Ndërkohë vetë Ylli në një konferencë për shtyp të pak ditëve më parë akuzoi se gjithçka po organizohet nga FSHF-ja dhe se futbolli po përdoret për qëllime politike.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency