Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Klubet që kanë shpenzuar më shumë këtë merkato/ Do habiteni, por nuk kryeson Barça e as PSG-ja

Prej disa javësh tashmë  në futbollin botëror është duke u zhvilluar merkato.

Përveç kureshtjes së ndërrimit të skuadrave nga yjet e këtij sporti, kureshtje të madhe nxisin edhe shifrat që kanë shpenzuar klubet më të mëdha dhe cili prej tyre kryeson.

Më poshtë po ju njohim me 10 klubet që kanë shpenzuar më shumë deri në këto momente në këtë merkato:

  1. Chelsea me 186.6 milionë euro
  2. Barcelona me 153 milionë euro
  3. Bayern me 137.5 milionë euro
  4. Arsenal me 132 milionë euro
  5. West Ham me 111.6 milionë euro
  6. Nottingham Forest 109.5 milionë euro
  7. Manchester City 108.7 milionë euro
  8. Paris Saint-Germain 106.5 milionë euro
  9. Leeds United me 105.6 milionë euro
  10. Tottenham Hotspur 101.9 milionë euro

 

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...