Merkato

Klubet turke “të fiksuara” me Hoxhajn, tjetër ofertë për Vllazninë

Vllaznia vijon të bëjë mirë në fushë, por zërat e merkatos nuk po i lënë të qetë shkodranët, pasi për krye-golashënuesin e Kategorisë Superiore, Ardit Hoxhajn, vijojnë të “bien sirena turke”.

Të shtunën para ndeshjes me Kukësin, vlonjati pranoi se ka ardhur një ofertë konkrete dhe goxha e mirë ekonomikisht nga Boluspori, klubi i Ligës së parë Turke, por që është refuzuar nga ai dhe sponsori Xhaferi, pasi palët duan të vijojnë bashkëpunimin deri në fund të sezonit.

Megjithatë së fundi për Hoxhajn ka shfaqur interes konkret klubi i Samsunsporit, që gjithashtu militon në Ligën e Parë turke dhe është një nga pretendentët kryesorë për t’u rikthyer në Superligë, pasi e ka mbyllur fazën e parë në vendin e tretë, vetëm dy pikë larg kreut.

Drejtuesit e Samsunspor kanë qenë edhe më joshës në ofertën e tyre për Hoxhajn, por edhe për Vllazninë, ndaj shkodranët po mendojnë seriozisht shitjen e vlonjatit që në janar, ndonëse trajneri Brdariç nuk ka dhënë ende konfirmimin e tij.

Vetë Ardit Hoxhaj ka filluar të ndjekë në rrjetet sociale klubin turk dhe presidentin e trajnerin e Samsunspor, ndërsa i pyetur nga “Haber1965”, një media pranë kësaj skuadre, ka pranuar vullnetin për t’iu bashkuar ekipit turk.

“Samsunspor është një klub që më pëlqen, pasi ka një tifozëri të madhe dhe do të doja të bëhesha pjesë e tij. Megjithatë unë kam një kontratë me klubin tim, Vllazninë dhe vendimi u takon drejtuesve” , tha Hoxhaj për median turke.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency