Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Klubi holandez jep vendimin ekstrem për tifozin agresor!

Pitch entrant in combat with *Marko Dmitrovic* of Sevilla FC

Klubi holandez i PSV Eindhovenit është treguar i ashpër  me tifozin që sulmoi portierin serb Dmitrovic në ndeshjen e Europa League-s.

Drejtuesit e kësaj skuadre kanë marrë vendimin që agresorit t’i ndalohet hyrja në “Philips Stadion” për 40 vitet e ardhshme.

Një sanksion që u shtohet tre muajve që ai po vuan në burg, njëri prej tyre me kusht, dhe urdhrit të Ministrisë Publike të Holandës për të mos iu afruar rrethinave të stadiumit.

Lexo edhe:

Nëpërmjet një njoftimi në Twitter, PSV saktëson:

“Personi që hyri në fushë gjatë ndeshjes  PSV – Sevilla dhe sulmoi portierin e skuadrës spanjolle nuk do të jetë i mirëpritur në “Philips Stadion” për dyzet vitet e ardhshme”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...