Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Klubi i duhur për mua”/ 50 mln €, Newcastle përforcon sulmin

Pas një insistimi të madh dhe shumë bisedimeve, Newcastle ia ka dalë të sigurojnë shërbimet e Anthony Gordon, një lojtar që klubi anglez e ndiqte prej kohësh.

“Qymyrxhinjtë” arritën akordin me Evertonin për shumën e 50 milionë euro në lidhje me shërbimet e 21-vjeçarit të Anglisë U21 (7 ndeshje dhe 4 gola).

Sulmuesi i majtë ka firmosur një kontratë afatgjatë me Newcastle. Pas firmës ai u shpreh: “Që kur dëgjova për interesimin e Newcastle, unë isha i bindur që ky është klubi i duhur për mua”.

Rreth kësaj blerjeje foli edhe trajneri Eddie Howe: “Jam i lumtur që nënshkruam me Gordon, ai është një talent i madh. Jam shumë i emocionuar që do të punoj me të”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...