Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Klubi i njohur francez dënohet nga Federata, humbet mundësinë e rikthimit në Ligue 1

Në javën e fundit, në Ligue 2, Bordeaux diskutonte shanset e rikthimit në Ligue 1, por gjithçka ndryshoi, kjo për shkak se ndeshja me Rodez u ndërpre në pjesën e parë.

Kjo ndodhi sepse tifozët e Bordeaux nuk u përmbajtën pas golit të Rodez në minutën e 22-të, në sfidën e 2 qershorit.

Lexo edhe:

Tashmë, Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Franceze të Futbollit ka marrë vendimin që Bordeaux të dënohet me humbje në tavolinë 0-3, që do të thotë se skuadra do të qëndrojë në Ligue 2 dhe kështu “feston” Metz që mori vendin e dytë me tre pikë më shumë.

Drejtuesit e klubit nuk janë pajtuar dhe janë shprehur publikisht se do të apelojnë vendimin, por sipas medieve franceze vështirë se diçka mund të ndryshojë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...