Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Klubi i njohur francez i shpëtoi rënies, presidenti u bën dhuratë tifozëve

Skuadra e njohur franceze, Bordeaux, sezonin e ardhshëm nuk do të luajë në divizionin e tretë, por në Ligue 2. “Les Girondins” e mbyllin në vendin e fundit sezonin në Ligue 1, pra duke rënë nga elita, por për shkak të problemeve ekonomike ishte ndëshkuar në muajin qershor me rënien në Divizionin e Tretë.

Megjithatë, presidenti Gerard Lopez, përmes shitjeve të disa lojtarëve dhe sigurimit të kapitalit të ri arriti të bindte Federatën Franceze të Futbollit për stabilitetin ekonomik.

Revokimi i rënies nga kategoria u prit me gëzim të madh nga presidenti, i cili vendosi t’u paguajë biletën të gjithë tifozëve të pranishëm në ndeshjen debutuese të Ligue 2 kundër Valenciennes, këtë të shtunë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...