Futboll

Klubi i njohur pas 3 vitesh në elitë, Ronaldo: Qershia mbi tortë, le të nisë festa

Ronaldo Fenomeni bleu në ditët e para të muajit prill 90% të aksioneve të Cruzeiros, klubit brazilian ku nisi karrierën e jashtëzakonshme si futbollist, përpara se të transferohej te PSV, e më pas me radhë te Barcelona, Inter, Real Madrid, Milan dhe Corinthians.

 

Ne kemi objektiva për një periudhë afatshkurtër, afatmesme dhe afatgjatë. E dimë se na pret një perspektivë shumë e vështirë pune, por besojmë se do ta kthejmë Cruzeiron të funksionojë dhe të japë rezultate”, deklaroi Ronaldo, i cili mban postin e presidentit te Valladolid dhe zotëron disa aksione te klubi amerikan i Fort Lauderdale Strikers.

 

Suksesi i parë ka ardhur shpejt, me Cruzeiron që është rikthyer zyrtarisht në elitën e futbollit brazilian pas 3 viteve mungesë pas fitores 3-0 ndaj Vasco da Gama. Festa ka shpërthyer në Belo Horizonte, ndërkohë që Fenomeni ndihet në qiellin e shtatë për kalimin e ekipit të zemrës mes më të mirëve.

Kjo është qershia mbi tortë. Ne punuam shumë për të fituar. Urime për ekipin, stafin e trajnerëve dhe sidomos tifozët, të cilët kanë vuajtur në këto tre vite. Sot është një ditë lavdie, le të festojmë, pastaj do të mendojmë për sezonin e ardhshëm“.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency