Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Klubi i Premier League insiston për Eriksen, zbulohet oferta

Christian Eriksen është pranë rikthimit në Premier League, kampionat ku ka luajtur më parë me Tottenham (2013-2020). The Athletic raporton se fantazisti danez ka marrë një ofertë nga Brentford, që është gati t’i dhurojë një kontratë 6-mujore.

Në akord do të përfshihet edhe opsioni i zgjatjes së bashkëpunimit deri në verën e vitit 2023, gjithmonë nëse Eriksen paraqitet mirë. 29-vjeçari pësoi një arrest kardiak në takimin e 12 qershorit në Euro 2020 mes Danimarkës dhe Finlandës.

Eriksen ndërpreu bashkëpunimin me Interin në dhjetor për shkak të vendosjes së debrifilatorit, pasi në Itali nuk lejohet të luhet në kushte të tilla. Rikthimi në ishull e tundon, “është njësoj si të kthehemi në shtëpi”, deklaroi agjenti i tij disa ditë më parë.

Martin Schoots vazhdon bisedimet me drejtuesit e Brentford (renditet në vendin e 14-të në Premier League), teksa objektivi i madh i Eriksen është pjesëmarrja me Danimarkën në Botërorin Katar 2022.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...