Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Klubi i Serie A tenton Benitez, akordi varet nga… West Ham

Salernitana pësoi një humbje dërrmuese në Bergamo. Atalanta u zbavit dhe siguroi tri pikë të rëndësishme për objektivin Champions pas suksesit 8-2.

Drejtuesit e Salernitanës nuk humbën kohë dhe shkarkuan trajnerin Davide Nicola, i cili vjet realizoi një “kryevepër” duke mbajtur skuadrën në Serie A.

Tashmë i përket së kaluarës, ndërkohë që Salernitana po tenton Rafa Benitez për stolin, një trajner fitues dhe plot eksperiencë.

Spanjolli ka drejtuar më parë Interin e Napolin në Serie A, ai qëndron pushim prej janarit të vitit të kaluar kur i dha fund eksperiencës tek Evertoni.

Salernitana ka nisur bisedimet me të, por akordi është një mision shumë i vështirë për shkak të… West Ham.

Drejtuesit e klubit londinez e shohin si pasardhësin perfekt të David Moyes, i cili është shumë afër shkarkimit.

Benitez po bisedon njëkohësisht edhe me drejtuesit e West Ham, të cilët janë në dilema nëse duhet të shkarkojnë apo jo skocezin Moyes.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...