Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Klubi ishullor rrezikon rënien nga kategoria, shkarkohet ish-trajneri i Interit

Gara për mbijetesën është më e fortë se kurrë në Serie A. Cagliari humbi 1-2 përballë Hellas Verona, disfatë që ka qëlluar fatale për trajnerin Walter Mazzarri.

Drejtuesit e klubit sard kanë humbur durimin dhe kanë shkarkuar ish-trajnerin e Interit, i cili qëndronte në stolin e Cagliarit prej shtatorit të kaluar, duke drejtuar ekipin në 34 ndeshje.

Skysport raporton se Mazzarri do të shkarkuar nga posti i trajnerit për rezultate të dobëta. Drejtimin e ekipit do e marrë deri në fund të sezonit Alessandro Agostini, trajneri i ekipit primavera.

Cagliari renditet 3 pikë mbi zonën e ftohtë, por Salernitana ka luajtur dy ndeshje më pak. Rrëzimi në Serie B do e kthente në katastrofik sezonin e klubit ishullor, që në tre ndeshjet e fundit do sfidojë Salernitanën dhe Venezian në transfertë, dhe Interin në shtëpi.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...