Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Knock-Out për 35 sekonda, befason boksieri 18-vjeçar britanik (VIDEO)

Knock-Out për 35 sekonda
Knock-Out për 35 sekonda

Boksieri premtues i peshave të rënda, Moses Itauma pati nevojë vetëm për 35 sekonda, që të hedhë Knock-out rivalin e tij Ramon Ibrra, në ndeshjen e dytë të karrierës.

Britaniku 18-vjeçar është një nga boksierët më premtues dhe ka si objektiv të bëhet më i riu që merr titullin e kampionit të botës, rekord që aktualisht mbahet nga Myke Tyson, i cili u ngjit në majë në moshën 20-vjeçare.

Në ndeshjen e parë, Itauma pati nevojë vetëm për 23 sekonda, që të hedhë knock-out kundërshtarin e tij, ndërsa këtë herë për 35. Ndërkohë që pritshmëritë mbi të rriten ,fansat kanë filluar të ankohen se po e shohin shumë pak në ring dhe nuk po krijojnë ende një ide për mënyrën si ndeshet.

Lexo edhe:

    1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
    2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
    3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
    4. Momente paniku në Spanjë, futbollisti humb ndjenjat në fushë (VIDEO)

Itauma do të rikthehet në ring më 15 prill, për t’u ndeshur me boksierin kinez Zhilei Zhang, ndaj të cilit do të kërkojë një tjetër sukses me knock-out.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...