Merkato

Koeman bllokoi transferimin e Lautaros te Barça, kërkoi sulmuesin tjetër të Interit

Lautaro Martinez ishte shumë pranë transferimit te Barcelona, por në fund gjithçka dështoi dhe sulmuesi argjentinas ka nisur negociatat me Interin për të rinovuar kontratën, ku pritet t’i përmirësohet ndjeshëm paga e tij vjetore.

Gjatë këtyre ditëve është folur shpesh se shkak për dështimin e sulmuesit argjentinas në “Camp Nou” u bënë pretendimet e larta të drejtuesve të Interit, por mediat spanjolle kanë zbuluar se transferimi u bllokua nga trajneri Ronald Koeman.

Ky i fundit që në takimi ne parë me drejtuesit e Barcelonës, i këshilloi ata të provojnë të sjellin në “Camp Nou” sulmuesin tjetër të Interit, Romelu Lukaku, të cilin e shikonte si profilin ideal për t’iu imponuar edhe fizikisht kundërshtarëve.

Koeman e ka stërvitur belgun te Evertoni në sezonin 2016-2017, gjatë të cilit Lukaku arriti të shënojë 26 gola në 37 ndeshje dhe holandezi kërkoi me ngulm që ta merrte edhe te Barcelona, por katalanët hasën në një jo të prerë nga ana e Interit.

Lukaku është futbollist thelbësor për skuadrën e drejtuar nga Antonio Conte dhe këtë sezon arriti të shënojë 34 gola në 51 ndeshje, ndaj zikaltrit as nuk e morën mundimin të dëgjojnë ofertën e Barcelonës për sulmuesin belg.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency