Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Koeman, i ashpër me Xavi Simons: Kishte raste që nuk e kuptonte çfarë po ndodhte

Ronald Koeman, trajneri i Holandës, qortoi ashpër Xavi Simons në konferencën për shtyp pas humbjes ndaj Francës.

Më tej Koeman theksoi se Xavi Simons kishte momente që as nuk e shikonte fare kundërshtarin kur hynte në zonë.

Lexo edhe: 

“Në dy raste, Xavi Simons nuk e dinte se çfarë po ndodhte rreth tij. Fillimisht harron mbrojtësin e djathtë, më pas e lë të hyjë në zonë. Në ato momente mbrojtëse nuk duhet vetëm të shikosh topin, duhet të jesh përgjegjës për kundërshtarin dhe ta ndalosh atë. Xavi nuk e bëri këtë gjatë kësaj faze”-tha tekniku i Holandës.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...