La Liga

Koeman: Me Messin mund të fitojmë gjithçka, ja pse e zëvendësova ndaj Granadës

Barcelona mposhti Granadën me rezultatin e thellë 0-4 dhe regjistroi fitoren e tretë brenda javës, duke rikuperuar ndjeshëm distancën me kreun, ndërsa tani besimi për titullin kampion është rikthyer sërish te katalanët.

Këtë e konfirmoi vetë trajneri holandez Ronald Koeman, që në deklaratën e dhënë pas ndeshjes foli me superlativa për paraqitjen e të tijve dhe mbi të gjitha të Lionel Messit, të cilin e zëvendësoi pas 60 minutash lojë.

“Ne kemi shumë nevojë për Messin, pasi me golat dhe lojën e tij na ndihmon të zgjidhim ndeshjet dhe të provojmë të fitojmë të gjitha kompeticionet ku marrim pjesë. Këtë herë shënoi dy gola dhe me avantazhin 0-4 e pashë të arsyeshme që lojtarë si ai dhe De Jong, të cilët kanë luajtur gjithmonë, t’i lija pushim. Fitoret radhazi po na ndihmojnë të rritemi edhe në aspektin psikologjik e atë të vetëbesimit”, tha Koeman.

Në transfertën e djeshme tekniku holandez i dha disa minuta edhe mesfushorit të talentuar Riqui Puig, me të cilin ka pasur përplasje në fillim të sezonit, megjithatë Koeman theksoi se tani gjithçka ka mbetur pas krahëve.

“Ju pyesni për Riqui Puig, por ne kemi shumë lojtarë të rinj të talentuar, të cilët duam t’i përfshijmë gradualisht në formacion. Nuk kam asnjë problem me të dhe flasim shumë edhe në stërvitje, pasi dua që të përmirësohet dhe të bëhet një titullar i skuadrës”, tha tekniku katalan.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency