Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Koeman: Nuk kishte asgjë pozitive në ndeshjen tonë ndaj Francës

Holanda u trondit në ndeshjen e parë të eliminatoreve të EURO 2024 që u mbyll me rezultatin 4-0 në “Stade de France”, ku përballë “tulipanët” kishin Francën.

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman u duk shumë i zhgënjyer pas humbjes së rëndë që pësoi mbrëmjen e së premtes.

Lexo edhe: 

Duke folur për mediet pas kësaj disfate të rëndë, Koeman u shpreh se ekipi i tij bëri një lojë shumë të dobët, megjithatë shtoi se kishte shumë mungesa për shkak të një virusi që preku skuadrën.

“Ne treguam shumë pak në këtë lojë. Nuk e prisja një rezultat të tillë. Nuk është kjo skuadra që kisha në mendje për të luajtur në këtë takim, por ju i dini rrethanat.”-deklaroi holandezi.

Megjithatë, Koeman shtoi se përtej çdo justifikimi ekipi i “tulipanëve” bëri një paraqitje shumë të dobët dhe me gabime, teksa më tej theksoi se kjo përballje nuk pati asgjë pozitive për ta.

Nuk dua të justifikoj këtë paraqitje të dobët. Duhet të ishim shumë më agresivë dhe të kishim bërë më pak gabime. Nuk kishte asgjë pozitive. Ne treguam mangësi të mëdha në të gjitha aspektet e lojës”-u shpreh ndër të tjera Ronald Koeman.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...