La Liga

Koeman s’pajtohet me VAR-in: Pse gjithmonë kundër Barcelonës?

I gjithë shtypi katalan, por edhe trajneri Roland Koeman, shpërthyen ndaj sistemit VAR, pas humbjes së Barcelonës në “El Clasico”. Holandezi theksoi se tërheqja e Lenglet ndaj Ramosit nuk ishte penallti dhe se VAR-i po përdoret vetëm kundër Barcelonës.

Çfarë kërkonit të arrinit me formacionin që hodhët në fushë?

Plani ishte që të kishim kontrollin e lojës. Ne ndryshuam pozicionin e Leos (Messit) dhe u përpoqëm të gjenim thellësinë dhe të kishim lojtarë në krah që kishin kontrollin e topit. Mendoj se kemi luajtur mirë.

Pse u vonuat shumë me ndërrimet, pas penalltisë?

Së pari, e lashë ekipin të merrte veten, pastaj kërkova më shumë shpejtësi me Ousmane Dembelenë dhe Trincaon. E dinim që ishte e rrezikshme, por po humbnim. Nuk më intereson shumë nëse humb 1-2 apo 1-3.

Çfarë i thatë gjyqtarit në fund?

E pyeta pse e dha penalltinë, doja mendimin e tij. Më tha që ishte penallti. Pra, nuk jemi dakord, për mua nuk është penallti. U thashë se shpresoj që një ditë ata të mund ta shpjegojnë çështjen e VAR-it. VAR-i është përdorur vetëm kundër Barçës. As në penalltinë e padhënë ndaj Messit … Pyetja ime është: pse VAR-i përdoret vetëm kundër Barçës.

A është VAR-i një shpikje e keqe?

VAR-i mund të jetë shumë i mirë, por duhet të ruhet i njëjti standard me të gjitha ekipet.

A keni folur me Lenglet?

Është faull i Ramosit ndaj Lenglet. Ai e kapi atë për fanellë, por nëse të tërheq duhet të rrezohesh përpara, jo pas. Nuk është penallti. Ishte momenti përcaktues i ndeshjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency