La Liga

Koeman zbulon modulin e Barçës, Messi titullar, por penalltinë e gjuan Griezmann

Barcelona e Ronald Koeman zhvilloi ndeshjen e parë miqësore në kuadër të përgatitijeve për sezonin e ri. “Blaugranat” fituan 3-1 ndaj Nàstic de Tarragona në një sfidë ku rezultati kishte pak interes para rreshtimit të ri që do të aplikojë trajneri holandez.

Vetëm pak çaste pasi skuadrat zbritën në fushë, mund të kuptohej lehtësisht se moduli që preferon Koeman është 4-2-3-1, duke konfirmuar atë që ishte zbuluar ditët e fundit nga mediet.

Koeman, shumë elegant në veshje, tregoi idenë që ai ka për Barçën e tij në miqësoren e parë. Lionel Messi e nisi titullar dhe, sikurse pritej, luajti në krah të djathtë të sulmit. Para mbrojtjes (Lengelt, Pique, Serg Roberto dhe Lenglet) u aktivizua dyshja Busquets-Alena, ndërsa pas sulmuesit të avancuar Griezman, treshja Messi-Pedri-Dembele.

Në pjesën e dytë Koeman e ndryshoi krejt formacionin duke aktivizuar: Iñaki Peña, Semedo, Araujo, Cuenca, Junior, Riqui Puig, De Jong, Trincao, Coutinho, Konrad dhe Braithwaite.

Sa i përket rezutatit, për Barcelonën në pjesën e parë shënuan Dembele dhe Griezmann me 11-metërsh, ndërsa shkurtoi diferencën Ribelles. Interesant fakti që Messi nuk e mori iniciativën për goditjen e penalltisë, që u shndërrua në gol nga Griezmann. 5 minuta nga starti i pjesës së dytë Coutihno realizoi golin e 3-1 dhe të fundit të kësaj miqësoreje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency