Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Koha për vepra, zbulohet oferta e Interit për nënkampionin e botës

Interi është një nga klubet e interesuara për Marcus Thuram. Sulmuesi francez po luan sezonin e fundit me M’Gladbach dhe në verë do dalë lojtar i lirë.

Për 25-vjeçarin interesohen edhe Bayern Munchen e Newcastle, por klubi italian ka nisur aksionin për të firmosur një parakontratë në shkurt me lojtarin e kombëtares franceze.

Drejtues të Interit kanë takuar agjentin e Thuram në Katar, teksa kanë gati një ofertë 5-vjeçare me 5 milionë euro pagë sezonale.

Lojtari i lindur në Parma dhe rritur në Torino, ishte afër klubit italian edhe në verën e vitit 2021, por operacioni dështoi prej dëmtimit të tij.

Tani pritet përgjigja e sulmuesit potent, të cilit Interi është gati t’i dhurojë një rol si protagonist në ofensivën e Simone Inzaghit.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...