Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Koke: Trajneri më i mirë? Për Atleticon, Cholo dhe për Kombëtaren, Luis Enrique

Pjesë e përfaqësueses spanjolle, kapiteni i Atletico Madrid, Koke foli për mediat spanjolle në prag të ndeshjeve të vlefshme për Nations League. 30-vjeçari u pyet fillimisht mbi situatën e skuadrës, që grumbullimi i kombëtares vjen pikërisht pas derbit të Madridit, që si gjithmonë ishte shumë i ashpër dhe i luftuar.

“Kur vijmë këtu, jemi të gjithë bashkë lojtarë dhe ajo që ndodh në kampionat zerohet. Ne jemi profesionist dhe çdo gjë që ndodh në ndeshjet e kampionatit mbetet aty, pasi këtu jemi të gjithë për një arsye. Jemi një grup i mirë, që si gjithmonë do të kujdesemi të japim më të mirën për Spanjën.”-tha ai.

Në Nations League, Spanja kryeson Grupin 2 në Ligën A dhe do të përballet ndaj Zvicrës në shtëpi dhe në transfertë ndaj Portugalisë. Dy sfida shumë të rëndësishme, por ajo përballë Zvicrës mund të jetë përcaktuese dhe Koke e di shumë mirë këtë gjë.

“Për ne është shumë e rëndësishme të kualifikohemi në “Final Four”, ashtu siç bëmë herën e kaluar. Janë dy ndeshje shumë të rëndësishme dhe nga ne kërkohet shumë. Zvicra është një skuadër e kompletuar dhe po ashtu edhe Portugalia. Natyrisht vendi i parë këtu është një bonus dhe një dozë morali shumë i domosdoshëm edhe për Kupën e Botës, Katar 2022. Ne jemi të fokusuar vetëm për këto dy ndeshje dhe për asgjë tjetër, çdo gjë e mirë kërkon kohën e saj, ndaj për Kupën e Botës do të mendojmë kur të jetë momenti.”-theksoi Koke.

Ndërsa në fund, Koke u përball me një pyetje shumë interesante, por mesfushori i Atletico-s u përgjigj me diplomaci. 30-vjeçari u pyet se kush është trajneri më i mirë në botë për momentin dhe ai tha: “Për Atletico-n, “Cholo” dhe për kombëtaren, Luis Enrique”.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...