Futboll

Kokorin dhe Mamaev mbeten në burg, rrezikojnë 5 vite pas hekurave

Një gjykatë në Rusi vendosi të enjten se 2 futbollistët Alexander Kokorin dhe Pavel Mamaev, të akuzuar për sulmet ndaj një punonjësi të qeverisë, si dhe shoferit të një prezantueseje të njohur, do të mbahen në arrest me burg, deri më 8 dhjetor, ditë kur do të zhvillohet gjyqi.
Kjo masë rrezikon shumë karrierën e të dy lojtarëve. Kokorin i cili luan për Zenitin e Shën Peterburgut, kurse Mamaev me Krasnodarin. Sipas mediave vendase, ata rrezikojnë deri në 5 vite burg, me akuzat që bazohen në agresion e huliganizëm.
Kamerat i kapën lojtarët duke sulmuar fillimisht shoferin e Olga Ushakovas, një personazh i njohur në Rusi, së bashku me dy persona të tjerë, duke dëmtuar gjithashtu makinën e saj, dhe më pas një zyrtar të Ministrisë së Industrisë.
Kokorin e Mamaev kanë kërkuar falje për veprimet e kryera, por avokati i Mamaev ka deklaruar se akuzat ndaj tyre janë krejtësisht të pabaza dhe se do ta apelojnë vendimin.
Ngjarja e rëndë e ka tronditur të gjithë Rusinë, ndërkohë që klubet respektive kanë marrë masa për lojtarët. Zenit ka tërhequr fanellën e Kokorin nga dyqani online, ndërsa klubi i Krasnodarit ka bërë të ditur se do të ndëshkojë Mamaev në të gjitha mënyrat e lejueshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency