Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kolici mirëpret Frashërin, Bakaj kërkon trofe

Enea Kolici i uron mirëseardhjen kolegut dhe rivalit të tij të ri te Kukësi, Stivi Frashëri. Portieri 30-vjecar, i vlerësuar për kontributin e jashtëzakonzhëm që dha sezonin e kaluar nuk e konsideron veten titullar të padiskutueshëm në radhët e kampionëve në fuqi, edhe pse forma që tregoi me verilindorët e bën favorit për të qenë zgjedhje e parë e trajnerit Milinkovic.

Përplasja me Kukësin për kontratën për Kolicin është një cështje e tejkaluar. Të gjithë në kampin verilindor janë të fokusuar te sezoni i ri futbollistik, pra te mbrojtja e titullit kampion.

Nga blindimi i portës te perforcimet në sulm ku Elis Bakaj konsiderohet një goditje shumë e rëndësishmë e presidentit Gjici. 30-vjecari nuk e ka patur aspak të vështirë për t’u përshtatur te skuadra kampione, ku synon ta nisë menjëherë me trofe aventurën e tij të re.

Ndoshta nuk do të ketë rendimentin e Pero Pejicit, por nga një lojtar me cilësitë e Bakajt pritet një numër dyshifror golash.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...