Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kolo Muani: E falenderoj Frankfurt-in, por tani dua të luaj për PSG-në

Randal Kolo Muani ia ka kërkuar publikisht klubit të tij, Eintracht Frankfurt që ta shesë te Paris Saint-Germain.

Në një prononcim për “Sky Sport”, sulmuesi francez theksoi se ndjehet shumë falenderues ndaj Frankfurt-it, por shtoi se tashmë dëshiron që të nis një aventurë të re me PSG-në, me parizienët që e kërkojnë prej kohësh 24-vjeçarin.

Lexoni edhe:

I detyrohem shumë Eintracht Frankfurt. Gjithmonë i kam respektuar tifozët dhe jam sjellë gjithmonë në mënyrë shumë profesionale. Gjithmonë kam dhënë gjithçka për klubin deri në fund. Megjithatë, nuk është sekret që Paris Saint-Germain më bëri një ofertë të rëndësishme. Lëvizja në Paris tani është një mundësi unike për mua. Do të doja të firmosja me PSG-në dhe gjithashtu e kam informuar klubin tim. Shpresoj që Eintracht ta pranojë ofertën dhe ky transferim të bëhet i mundur për mua”-tha Kolo Muani.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...