Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Kombëtare/ Kuqezinjtë rinisin përgatitjet, programi i së hënës

Kombëtarja shqiptare do të rinisë këtë të hënë përgatitjet për ndeshjen e parë të Grupit B në Euro 2024 ndaj Italisë. Që do të luhet në stadiumin e Dortmundit në datën 15 qershor, ora 21:00.

Pas së dielës pushim, kuqezinjtë do të zhvillojnë gjatë ditës së sotme dy seanca stërvitore në kampin bazë të Shqipërisë në Kaiserau.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se seanca e parë e të hënës do të nisë në ora 11:00. Dhe do të jetë e hapur 15 minutat e para për shtypin.

Lexo edhe:

Ndërsa seanca e dytë do të fillojë në ora 17:00 dhe do të jetë gjithashtu e hapur për gazetarët.

Sakaq, do të kemi dhe në konferencë për shtypin të martën me një nga futbollistët kuqezi, duke nisur nga ora 13:45.

Fjalim që mund ta ndiqni në faqen zyrtare të FSHF në Youtube. Gazetarët do të mund ta ndjekin dhe të drejtojnë pyetje online në kanalin e dedikuar në Microsoft Teams.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...