Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Kombëtare/ Sylvinho lë pushim kuqezinjtë, përgatitjet rinisin të hënën

Pas zbarkimit në Dusseldorf pasditen e së shtunës, kombëtarja shqiptare udhëtoi menjëherë drejt Kaiseraut, kampit bazë ku do të qëndrojë përgjatë përgatitjeve në Euro Gjermani 2024.

Pas akomodimit në qendrën sportive, trajneri Sylvinho dhe stafi teknik kanë vendosur t’i lënë lojtarët pushim të dielën. Pra sot nuk do të ketë seancë stërvitore.

Lexo edhe:

Të hënën, skuadra kombëtare do të vijojë normalisht seancat stërvitore që do të jenë si zakonisht të hapura për mediat, për 15 minutat e para.

Kuqezinjtë janë pjesë e grupit B në Euro 2024. Ndryshe “grupi i ferrit” ku bëjnë pjesë edhe Italia, Kroacia e Spanja.

Shqipëria luan takimin e parë ndaj Italisë (15 qershor). Më pas duelet kundër Kroacisë (19) dhe Spanjës (24).

VIDEO/ Fillon rrugëtimi kuqezi në Euro 2024, pritje e veçantë në Gjermani

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...