Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Kombëtaren nuk e refuzoj kurrë”, mbrojtësi i Inter: Nuk fiton gjithmonë më i miri

Pas një Botërori zhgënjyes ku nuk i dhuruan asnjë minutë, Stefan De Vrij është rikthyer te kombëtarja holandeze për të dhënë sërish kontributin e tij, pa asnjë lloj hatërmbetje. Mbrojtësi që aktivizohet me Inter, theksoi se kombëtaren nuk do ta refuzoj kurrë ndërsa shtoi se i takon Europianit, aty jo gjithmonë fiton më i miri.

Lexo edhe:

“Pas atij Botërori mora shumë pyetje rreth të ardhmes sime në kombëtare. Edhe pse në atë turne nuk luajta qoftë edhe një minutë, sërish kombëtaren nuk e refuzoj kurrë. Vazhdoj ta shoh si një nder të jashtëzakonshëm grumbullimin me kombëtaren.

Tani ndjehem mirë dhe në formë, jam gati për Europianin. Sigurisht nuk është një kompeticion i lehtë, ne nuk jemi favoritët, por nuk fiton gjithmonë më i miri”, u shpreh De Vrij.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...