Kombëtare

Kombëtarja e femrave mbërrin në Poloni, optimizëm për rezultat pozitiv

Kombëtarja shqiptare e femrave ka udhëtuar këtë të diel drejt Polonisë për ndeshjen e radhës eliminatore të Botërorit “Australi – Zelandë e Re 2023”.

Delegacioni kuqezi u ishte nënshtruar një ditë më parë testeve me tampon dhe pasi të gjithë u konfirmuan negativë u nis në mëngjes drejt Polonisë për të mbërritur pasdite në qytetin e Tiçit (Tychy), ku edhe do të luhet ndeshja me rivalet polake.

Pasditen e së dielës skuadra nën drejtimin e trajnerit Armir Grima ka zbritur në fushë për të kryer një seancë stërvitore. Deri tani gjithçka ka shkuar normalisht, pa probleme fizike dhe skuadra është në gjendje të mirë.

Fitorja e shkëlqyer me Armeninë ka krijuar një atmosferë mjaft pozitive dhe vajzat kuqezi janë optimiste për një tjetër paraqitje po aq të mirë edhe ndaj Polonisë. Të hënën pasdite skuadra do të zhvillojë edhe stërvitjen zyrtare në stadiumin ku do të zhvillohet ndeshja.

Sfida e femrave, Poloni-Shqipëri, luhet ditën e martë, datë 26 tetor, në stadiumin “Tychy”, duke nisur nga ora 19:45.

Aktualisht, Shqipëria ndodhet në vendin e katërt të grupit me 4 pikë në tri takime të luajtura, duke lënë pas Kosovën dhe Armeninë.

Në vendin e parë të Grupit F ndodhet Norvegjia me 6 pikë në dy ndeshje, e ndjekur nga Belgjika dhe Polonia me nga 4 pikë secila, po aq sa edhe Shqipëria.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency