Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kombëtarja/ Formacion me surpriza e risi, Berisha kapiten

Kombëtarja shqiptare është gati të përballet me Spanjën, në Alicante dhe trajneri Panucci tani e ka ndarë mendjen për 11 futbollistët që do të startojnë takimin. Nuk kanë munguar surprizat nga trajneri italian, teksa kapiteni Agolli dhe Armando Sadiku do ta nisin takimin nga stoli, për t’i bërë vend Memollës dhe Llullakut, që pritet të mbajë peshën e sulmit bashkë me gjakovarin Eros Grezda.

Gjithashtu, në mesfushë është rikthyer titullar Ledian Memushaj, që do të luajë në krah të Kaçes dhe Xhakës, ndërsa Veseli është preferuar para Gjimshitit, për treshen e qendrës së mbrojtjes. Në këtë takim pritet të bëjë debutimin me kombëtaren shqiptare edhe Ivan Balliu, i cili ka lindur dhe është rritur pikërisht në Spanjë, ndërsa shiritin e kapitenit do ta mbajë portieri Etrit Berisha. Takimi Spanjë-Shqipëri do të startojë në orën 20:45 dhe do të transmetohet live në Supersport 2.

Spanjë (4-3-3): De Gea; Odriozola, Pike, Ramos, Hordi Alba; Saul, Koke, Tiago; Silva, Isko, Rodrigo
Trajner: Julen Lopetegui

Shqipëri (5-3-2): Berisha; Balliu, Hysaj, Ajeti, Veseli, Memolla; Xhaka, Kaçe, Memushaj; Grezda, Llullaku
Trajner: Kristian Panucci

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...