Euro 2020

Kombëtarja stërvitet në Stamboll, Moldavia mundësi edhe për më të rinjtë

Humbja përballë Turqisë në minutat shtesë është ende e freskët dhe vuajtjet që solli ajo disfatë e pamerituar nuk kanë sesi të mos ndikojnë në moralin e skuadrës sonë përfaqësuese, që, gjithsesi, edhe pse nuk është më në garë për kualifikim, duhet të shfaqë shenjat e përmirësimit edhe në Kishiniev ndaj Moldavisë.

Trajneri Edy Reja nuk ka humbur kohë, por ka nisur menjëherë përgatitjet për duelin përballë ekipit moldav, duke zhvilluar këtë të shtunë një seancë stërvitore në Stamboll.

Natyrshëm që ata të cilët u aktivizuan për 90 minuta u përqendruan më shumë në ushtrime me karakter rikuperues, pa ngarkesë fizike, në mënyrë që muskujt të rimarrin fuqitë e duhura në kuadër të takimit të së hënës, ndërkohë që pjesa tjetër e grupit, e përbërë nga lojtarët që u aktivizuan nga stoli dhe nga ata që nuk patën minuta kundër Turqisë, zhvilluan një seancë me intensitet të plotë stërvitor.

Pritet që në ndeshjen e radhës tekniku italian t’u dhurojë hapësira disa futbollistëve të rinj, sic janë Marash Kumbulla apo Taulant Seferi, në mënyrë që edhe të afruarit e fundit të provojnë ndjenjën unike të fanellës kuqezi dhe të fitojnë sa më shumë përvojë me Kombëtaren për të qenë më pas të gatshëm në sfidat e nëntorit kundër Andorrës e Francës, por edhe në kuafikueset e Kampionatit Botëror që do të nisin në gjysmën e dytë të vitit 2020.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency