Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kombëtarja U-19/ Djemtë e Bogdanit mposhten në ‘Selman Stërmasi’

Kombëtarja shqiptare U-19 është mposhtur me rezultatin 0-1 nga bashkëmoshatarët e tyre të Malit të Zi, në takimin e luajtur në ‘Selman Stërmasi’. Vendimtar ishte një 11 metërsh i akorduar nga gjyqtari kryesor, në minutën e 71-të, të cilin malazezët e shndërruan në gol.

Djemtë e drejtuar nga Erjon Bogdani zhvilluan një ndeshje të mirë, por pa arritur të shënojnë gol, ndërsa vlen të përmendet se në minutat e fundit, sërish gjyqtari kryesor u bë protagonist, duke mos akorduar një penallti në favor të djelmoshave kuqezi.

Shqipëria U-19 ndodhet në grupin e 12, bashkë me Malin e Zi, Ukrainën dhe Norvegjinë, ndërsa në dy takimet e para është mposhtur me të njëjtin rezultat, 1-0 dhe është e fundit me 0 pikë. Ndeshja e ardhshme do të zhvillohet më datë 10 tetor, përballë Norvegjisë.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...