Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kombëtarja U-21 gati për sfidën ndaj Irlandës së Veriut

Irlanda e Veriut kundërshtari i radhës për shpresat e Shqipërisë. Kuqezinjtë 21-vjecarë nën drejtimin e teknikut Alban Bushi, kanë udhëtuar me ambicie maksimale drejt Belfastit, për përballjen e rilandezo-veriorët, sfidë e vlefshme për Eleminatoret e Kampionatit Europian të vitit 2019. Takimi që do të zhvillohet sot në 20:30, pritet të jetë të jetë një test i vështirë për kuqezinjtë, por jo i pakalueshëm. Në Grupin B Irlanda e Veriut mban vendin e parë me tre pikë, ndërsa Shqipëria pozicionohet në të dytin me një pikë, pas barazimit të arritur kundër Estonisë, më 12 Qershor të këtij viti, në stadiumin “Elbasan Arena”.

Pavarësisht mungesës së fitores në takimin e parë, zhvilloi një lojë me nivel të lartë, krijoi raste të shumta shënimi, por mungoi finalizimi. Pas Irlandës së Veriut, 21-vjecarët kuqezinjë do të kenë sërish një tjetër transfertë delikate më katër shtator, ku përballë do të kenë Islandën, më të cilët më herët  kemi siguruar një barazim dhe një fitore, ndërsa më Irlandën e Veriut ndeshemi për herë të parë. Në radhët e shpresave ka optimizëm të madh në arritjen e një rezultati pozitiv në këto dy takime delikate.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...