Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

“Komentet e shefit të Mercedes? Më duket sikur punon te RedBull”, Verstappen ironizon keq Wolff

Në Çmimin e Madh të Monzas, Max Verstappen regjistroi suksesin e 10-të radhazi, një arritje e cila nuk ishte prekur nga asnjë pilot në historinë e Formula 1. Por, ky rekord i holandezit nuk i bëri përshtypje shefit të Mercedes, Toto Wolf i cili theksoi se RedBulli i Verstappen nuk ka rivalë dhe se kjo arritje nuk përbën ndonjë lajm, thjesht sa do të arkivohet në histori pa bujë.

Por, dy herë Kampioni i Botës i kthen menjëherë kundërpëgjigjen gjermanit të Mercedes, duke theksuar se Wolff duhet të mendojë vetëm për skuderinë e tij.

Lexoni edhe:

“Mercedesi pati një garë m… në Monza, mbase Wolff vazhdon të jetë i zhgënjyer nga ajo performancë. Me gjithë këto komente për RedBull-in më ndonjëherë më duket sikur ai punon këtu me ne, por fatmirësisht kjo nuk është e vërtetë. Secili duhet të merret me skuderinë e tij, kur dikush bën mirë atëherë duhet vlerësuar, siç ne vlerësonim Hamilton në të kaluarën”, u shpreh Verstappen.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...