Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Komisionet e larta/ Transferimi te Barça, agjenti i Lewandowskit mbush xhepat

Pini Zahavi zhvilloi një punë të jashtëzakonshme në operacionin e transferimit të Robert Lewandowskit te Barcelona. Bayern Munchen përfitoi 50 milionë euro (45+5) nga shitja e goleadorit polak.

Thumbimet mes palëve nuk munguan, 33-vjeçari nuk u largua pa polemika, ndërkohë që agjenti i tij ruajti qetësinë dhe ia doli të mbushë mirë xhepat nga kalimi i Lewës në “Camp Nou”.

The Athletic raporton se agjenti izraelit ka arkëtuar rreth 10 milionë euro komisione nga operacioni i transferimit të golashënuesit më të mirë të historisë së Bundesligës nën urdhrat e Xavit.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...