Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Kompany jep miratimin, Bayerni i Mynihut kërkon mesfushorin e Interit

Kompany jep miratimin, Bayerni i Mynihut kërkon mesfushorin e Interit

Hakan Calhanoglu mund të rikthehet në Gjermani. Kështu raporton e përditshmja gjermane “BILD”, që zbulon se mesfushori turk i Interit është shndërruar në një objektiv të rëndësishëm për Bayernin e Mynihut.

Ka qenë trajneri i ri i bavarezëve, Vincent Kompany, ai që ka sugjeruar emrin e turkut ne drejtuesit e klubit, duke e parë atë si futbollistin e duhur për ta vendosur para mbrojtjes për sezonin e ri.

Aktualisht bavarezët po punojnë për të transferuar portugezin Palhinha nga Fulham, por rezistenca e londinezëve i ka lodhur jo pak gjermanët, që janë gati të ndërrojnë pistë dhe të punojnë për të marrë Calhanoglu.

Lexo edhe:

Turku është një nga pikat më të forta të formacionit të Interit, por zikaltrit mundtë pranojnë shitjen e tij kundrejt një oferte prej 40-45 milionë eurosh, shifër kjo lehtësisht e përballueshme nga bavarezët.

Raportet e dy klubeve janë mjaft të mira, teksa një tjetër avantazh i Calhanoglu është që e njeh mirë kampionatin gjerman, pasi është rritur në Gjermani dhe ka spikatur te kampionët aktualë të Bundesligës, Bayer Leverkusen.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...