Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

“Kompeticion i dështakëve”, Mourinho “thumbon” keq Taren: Ai është problemi i Lazios!

Në Olimpico, Roma vuajti jo pak ndaj Ludogorets për të marrë biletën e raundit pasardhës të Europa League. Verdhekuqtë e mbyllën pjesën e parë në disavantazhin e një goli, ndërsa në të dytën, u desh ndërhyrja e trajnerit Jose Mourinho që aktivizoi Nicolo Zaniolon për të ndryshuar krejtësisht panoramën.

Fantazisti ishte i papërmbajtshëm duke fituar dy penallti të shndërruara më pas në gol nga Pellegrini, teksa në fund, Zaniolo vulosi triumfin me golin e tretë. Në entuziazmin e kualifikimit, tekniku Jose Mourinho nuk ngurroi të thumbonte edhe rivalët e qytetit, Lazio.

Bardhekaltërit u eliminuan nga Europa League dhe do të vijojnë aventurën europiane në Conference League, një kompeticion i cili së fundmi është quajtur si “Kompeticioni i Dështakëve” nga ana e drejtorit të Lazios, Igli Tare. Kështu, Mourinho theksoi se nisur nga fjalët e drejtorit shqiptar, ndoshta Lazio nuk ka për synim t’i shkojë deri në fund Conference League.

“Për mua Lazio është favorite në Conference League, por ndoshta problemi i tyre është Zoti Tare. Ai nuk kërkon ta fitojë Conference League, e ka quajtur si kompeticioni i dështakëve”, theksoi Mourinho.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....