Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Kompletohet kuadri i 1/8-ave, nëser në fushë Holanda dhe Argjentina

Përcaktohen tashmë me kualifikimin e Brazilit (si vendi i parë) dhe Zvicrës  të gjithë çiftet e fazës së 1/8-ave të Botërorit “Katar 2022”. Kështu, Brazili, sikurse pritej, do të përballet me Korenë e Jugut, ndërsa Portugalia do të ketë në përplasje të vështirë me Zvicrën. Të gjithë ndeshjet e fazës së 1/8-ave do të zhvillohen nga e shtuna (nga dy sfida në ditë) deri të martën e ardhshme. Nesës luhen dy takimet e para, Holandë – SHBA dhe Argjentinë – Australi.

 

Faza 1/8 e “Katar 2022”

Holandë – SHBA

Argjentinë – Australi

Japoni – Kroaci

Brazil – Kore e Jugut

 

Angli – Senegal

Francë – Poloni

Marok – Spanjë

Portugali – Zvicër

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...