Premier League

Komplikohet kalimi te Roma, Xhaka pranë rinovimit me Arsenalin

Jose Mourinho pëson zhgënjimin e parë nga Roma… Trajneri portugez kishte kërkuar me ngulm Granit Xhakën te verdhekuqtë, për t’i besuar drejtimin e repartit të mesfushës, megjithatë shanset e transferimit të tij në Itali kanë rënë ndjeshëm tashmë.

Drejtuesit e Romës nuk shkuan dot përtej ofertës prej 20 milionë eurosh për kartonin e 28-vjeçarit që shkëlqeu në Europian me Zvicrën, shifër kjo e konsideruar shumë e ulët nga Arsenali, që kërkonte rreth 28 milionë euro.

Në këto kushte “topçinjtë” lëvizën me shpejtësi për të bindur mesfushorin me origjinë shqiptare të qëndrojë në Londër, pasi i ofruan rinovimin e kontratës deri në verën e 2025-ës dhe me një pagë më të lartë se ajo aktualja.

Kjo ofertë ka tunduar jo pak Granit Xhakën, pasi mediat angleze raportojnë se mesfushori ka vendosur të firmosë kontratën e re me Arsenalit dhe do ta bëjë këtë që në fillim të javës së ardhshme, kur edhe të rikthehet në Londër për të nisur përgatitjet për sezonin e ri.

Megjithatë vlen të theksohet se edhe me kontratën e rinovuar, transferimi te Roma nuk mund të quhet i dështuar, megjithatë mbetet për t’u parë gatishmëria e verdhekuqve për të plotësuar pretendimet ekonomike të Arsenalit, që nuk ka ndërmend të shesë lirë një futbollist të cilin e ka pasur titullar e madje për disa kohë edhe kapiten gjatë sezoneve të fundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency