Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Konate, i trishtuar dhe i zemëruar te Liverpooli

Mbrojtësi francez Ibrahima Konate ishte nënshkrimi i madh i Liverpoolit për mbrojtjen.

Klopp kërkonte të rriste nivelin e prapavijës pas problemeve të shumta të sezonit të kaluar. Klubi nga “Anfield” pagoi 40 milionë për kartonin e futbollistit, por Konate po luan shumë pak. Francezi sigurisht që nuk ndihet mirë për situatën që po kalon:

“Sigurisht që jam i zemëruar dhe i trishtuar që jam jashtë formacionit. Dy ditë më vonë ke një ndeshje tjetër dhe nëse nuk je gati mendërisht, atëherë nuk do të luash. Duhet të jesh gati gjatë gjithë kohës, dhe nëse luan mirë, i hap disa probleme trajnerit. Kjo është mirë për grupin dhe për ty”, – deklaroi mbrojtësi 22-vjeçar.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...