Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Koncert dhe pije falas para Moldavi-Shqipëri, vendasit përgatiten për festë

Në Moldavi janë përgatitur për festë, pavarësisht rezultatit ndaj Shqipërisë. Kombëtarja Tricolorii po garon për një biletë në Europian, si kurrë më parë në histori.

Moldavia renditet në vendin e katërt në grupin E me 9 pikë, katër larg kuqezinjve të Sylvinhos dhe dy pikë më pak se Çekia e vendit të dytë.

Moldavi-Shqipëri, ndeshje ku skuadrës tonë kombëtare i mjafton një pikë për t’u kualifikuar në Gjermani 2024, do të transmetohet live në SuperSport 2 prej orës 18:00 të së premtes (17).

Lexo edhe: 

Ndërkohë, Federata Moldave e Futbollit ka njoftuar tifozët se hyrja në stadium do të nisë rreth dy orë përpara fillimit të ndeshjes. Teksa do të shpërndahen rreth 1000 pije falas për tifozët.

Ndërkohë që të pranishmit në “Stadionul Zimbru” do të shijojnë edhe një koncert muzikor që do të nisë rreth 1.5 orë përpara ndeshjes.

Më pas, në orën 18:00 fillon sfida e madhe, që do të gjykohet nga Willie Collum, 44-vjeçari nga Skocia.

Stadiumi “Stadionul Zimbru”, ku do të kenë një numër të konsiderueshëm ultrasish shqiptarë, ka një kapacitet prej 10.500 tifozësh. Dhe kundër Shqipërisë do të jetë “sold-out”.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...