Serie A

Konfirmohen 14 të infektuar, Genoa kërkon shtyrjen e ndeshjes me Torinon

Ritestimet e kryera te stafit dhe futbollistët e Genoas kanë konfirmuar sërish 14 perona pozitivë ndaj koronavirusit dhe drejtuesit e klubit kuqeblu kanë kërkuar shtyrjen e ndeshjes me Torinon, e planifikuar për t’u luajtur të shtunën në mbrëmje.

Ka qenë vetë presidenti Enrico Preziosi, që nëpërmjet një deklarate për mediat italiane, ka theksuar se nëse ndeshja nuk shtyhet, atëherë Genoa do të përfaqësohet me të rinjtë dhe se kjo do të cënonte garën.

“Kemi zbatuar rregullat e protokollit me përpikëri maksimale dhe nuk e di pse u prekëm kaq keq. Nuk ka kuptim që të shtunën të zbresim në fushë ndaj Torinos. Nuk kemi në dispozicion plot 10 futbollistë dhe nëse na detyrojnë të luajmë, do të paraqitemi me të rinjtë, por kjo cënon rëndë garën”, tha bosi i klubit ligur.

I të njëjtës linjë me Preziosin ka qenë edhe Drejtori Sportiv i Genoas, Roberto Faggiano, i cili theksoi se të gjithë te klubi kuqeblu janë në karantinë tashmë dhe se nuk ka kuptim që të zbresin në fushë të shtunën në mbrëmje.

“Pas këtyre rasteve të shumta, ne jemi vendosur të gjithë në karantinë dhe nuk po stërvitemi. Ndoshta kampionati nuk mund të ndërpritet, por ndeshja jonë ndaj Torinos nuk ka kuptim që të luhet. Në fund të fundit, kush do shkojë të luajë atje, pasi një pjese të mirë të futbollistëve dhe stafit nuk u lejohet të shkojnë”, u shpreh Faggiano.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency