La Liga

Konfirmohet dëmtimi i rëndë i Piquesë, rrezikon të ketë mbyllur sezonin

Barcelona njoftoi këtë të diel nëpërmjet një komunikate për shtyp se ekzaminimet mjekësore konfirmuan ndrydhjen e ligamentin anësor dhe këputjen e pjesshme të ligamentin kryqëzor të gjurit të Gerard Piquesë, që u dëmtua në sfidën e humbur 1-0 përballë Atleticos së Madridit në “Wanda Metropolitano”.

Diagnoza është konfirmuar por, për momentin nuk dihet se kur mund të kthehet mbrojtësi. Tani për tani, klubi po tenton që futbollisti t’i nënshtrohet trajtimit konservativ, edhe pse nuk përjashtohet mundësia e ndërhyrjes kirurgjikale. Pritet të zhvillohet një konsultë me një specialist të jashtëm, më konkretisht me Dr. Cugat, një ekspert për dëmtimet në gju, i cili ka operuar Ansu Fatin pas dëmtimit në menisk.

Nëse do t’u referohemi parashikimeve më optimiste të klubit, Pique do të mungojë tetë javë me trajtim konservativ, nëse operohet qendërmbrojtësi do të jetë i detyruar të qëndrojë të paktën disa mua jashtë. Në rastin më të keq (shkalla e dëmtimit më e rëndë) me trajtim konservativ Piquesë do t’i duhen deri katër muaj pushim, ndërsa me ndërhyrje kirurgjikale gjashtë muaj.

Ndaj Atleticos u dëmtua edhe Sergi Roberto, që pritet të mungojë dy javë, si dhe Ousmane Dembele (dëmtoi shpatullën), për të cilin ende nuk ka një diagnozë të saktë për të përcaktuar kohën e rikthimit të tij në fushë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency