Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Konfirmohet dëmtimi i rëndë, “ylli” i Bayernit humb Evropianin

Sezoni i Serge Gnabry-t do të përfundojë njësoj siç filloi: i dëmtuar. Këtë mëngjes, Bayerni konfirmoi se sulmuesi do të jetë jashtë fushës për pjesën e mbetur të sezonit për shkak të një çarjeje muskulore në bicepsin femoral të këmbës së tij të majtë.

Koha e parashikuar e pushimit mjekësor është rreth gjashtë javë. Ndaj, pritet që Julian Nagelsmann të mos e llogarisë për finalet e Evropianit, që nisin pas pak më shumë se një muaji.

Lëndimi ndodhi gjatë pjesës së parë të ndeshjes së kthimit kundër Realit të Madridit në “Santiago Bernabeu”. Thomas Tuchel i dha mundësinë të ishte titullar në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit… dhe nuk qëndroi as 30 minuta në fushë.

Pas një ndryshimi të ritmit në krahun e majtë, Gnabry vuri dorën në pjesën e pasme të këmbës së majtë dhe kërkoi automatikisht ndryshimin.

Lexo edhe: 

Pas ndeshjes, Tuchel u pyet për shkallën e dëmtimit dhe ai ishte mjaft pesimist. Më e keqja u konfirmua dhe Gnabry i thotë lamtumirë sezonit të tij më të vështirë që kur nënshkroi me Bayernin në verën e vitit 2017 nga Werder Bremeni.

Problemet e përsëritura fizike që Gnabry ka pësuar gjatë gjithë sezonit kanë bërë që ai të mos grumbullohet me kombëtaren gjermane që nga nëntori i vitit 2023.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....