Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Konfirmohet gjoba gjysmë milioni euro për Barcelonën nga UEFA

Barcelona është gjobitur me gjysmë milioni euro për deklarimin e rremë të fitimeve nga asgjësimi i aseteve jomateriale në vitin financiar 2022. Një vendim që nuk ka asnjë lidhje me çështjen Negreira.

Dhoma e Apelit e Trupit të Kontrollit Financiar të UEFA-s (CFCB) ka marrë një vendim në rastin e apelimit të Barcelonës (ESP) kundër vendimit të lëshuar nga Dhoma e Parë e CFCB më 13 korrik 2023.

Lexo edhe:

Para Dhomës së Parë të CFCB, Barcelona u gjobit me 500,000 euro për deklarimin e gabuar, në vitin financiar 2022, të fitimeve nga asgjësimi i aktiveve jomateriale, që nuk përbëjnë të ardhura përkatëse sipas rregulloreve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...