Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Konfirmohet lajmi i SuperSport, ish-i Dinamos prezantohet në Maqedoninë e Veriut

Klubi i Strugës në Maqedoninë e Veriut ka zyrtraizuar nënshkrimin me ish-futbollistin e Dinamos në sezonin e kaluar, Edis Malikji. Mbrojtësi i krahut të djathtë cilëohet si një goditje në merkato, duke marrë parasysh edhe eksperiencën e tij në vitet e fundit në Superiore ku ndër të tjera është aktivizuar edhe me Kukësin.

Ndërkohë, për Malikjin bëhet fjalë për një rikthim në Maqedoninë e Veriut pasi më herët ka qenë pjesë edhe në radhët e Rabotnickit dhe Shkupit. Ndërkaq, Malikji e gjen ekipin e Strugës në superformë pasi deri më tani skuadra Ii ka fituar të pesta ndeshjet e para duke hedhur kandidaturën për triumfin final dhe për t’i rrëmbyer fronin Shkupit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fc Struga Trim & Lum (@fcstruga)

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...