Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Konfirmohet lajmi i “SuperSport”, Jackson zyrtarizohet te skuadra e Istanbulspor

Jackson Kenio Santos Laurentino është lojtari më i ri i Istanbulspor.

Përmes rrjeteve sociale klubi ka bërë zyrtarizimin e ish-sulmuesit të Egnatia, ashtu siç raportoi pak ditë më parë “Supersport.al”.

Lexo edhe: 

Jackson ka firmosur me skuadrën e “shqiptarëve”, quajtur kështu pasi pjesë e Istanbulspor janë edhe Sidrit Guri, Eduard Rroca, Valon Ethemi, Jetmir Topalli dhe Florian Loshaj, për plot 5 sezone, pra deri në verën e vitit 2028-të.

 

Prag sfidës me Ararat-Armenia, lista e lojtarëve të Egnatias, konfirmohet mungesa e Jackson

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...