Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Konfirmohet lajmi i SuperSport, Telushi pjesë e Elbasanit në Kategorinë e Parë

Ashtu siç SuperSport e kishte paralajmëruar disa ditë më parë, Bruno Telushi do të jetë pjesë e Elbasanit në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm. Vlonjati u largua nga Partizani pas ndeshjes së raundit të parë kualifikues në Champions League ndaj Bate Borisov, teksa i bashkohet skuadrës së drejtuar nga trajneri Nevil Dede.

Mesfushori është në pjesë e pankinës së verdhebluve në ndeshjen miqësore që Elbasani po luan ndaj Dinamos. Elbasani kërkon me çdo kusht që të rikthehet në Superiore dhe është shfaqur mjaft aktive këtë merkato teksa një tjetër afrim është edhe ai i Ardit Hoxhajt që sezonin e fundit ishte pjesë e Vllaznisë.

Lexo edhe:

Disa prej emrave të tjerë që janë afruar te Elbasani në këtë merkato janë Bedri Greca, Edon Hasani, Karakaçi, Rami apo edhe Idrizaj.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...