Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Konfirmohet mungesa ndaj Atleticos, Inzaghi humbet liderin e mbrojtjes

Interi bën llogaritë për titullin, synohet festa pas fitores në derbi
Interi bën llogaritë për titullin, synohet festa pas fitores në derbi

Gol dhe dëmtim. Francesco Acerbi po kalon një rini të dytë tek Interi, skuadër ku është kthyer në liderin e prapavijës. 36-vjeçari pësoi një tërheqje muskulore në ndeshjen përballë Romës në “Olimpico”.

Shtypi italian shkruan se qendërmbrojtësi do të mungojë në takimin e kampionatit përballë Salernitanës (16 shkurt) dhe në duelin e Champions League kundër Atleticos së Madridit (20 shkurt).

Lexoni edhe:

Testet mjekësore konfirmuan një tendosje të lehtë të muskujve në shputën e këmbës së djathtë. Gjendja e Acerbit do të rivlerësohet gjatë ditëve të ardhshme, por mungesa në dy sfidat e radhës është e sigurt.

Interi po marshon drejt titullin të 20-të në histori. Zikaltrit e Simone Inzaghit kryesojnë Serie A me 7 pikë më shumë se Juventusi ndjekës.

Dy përballjet e radhës janë në “San Siro”. Ndaj Salernitanës së vendit të fundit. Më pas me Atleticon e Diego Simeones, ndeshja e parë e raundit të 1/8-ve në kompeticionin e më të fortëve.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...